УкрНДНЦ
хіммотології і сертифікації ПММ і ТР

Український науково-дослідний та навчальний центр
хіммотології і сертифікації паливно-мастильних матеріалів і технічних рідин
RU EN

Центр

Історія

З 04.05.1994 р. починається відлік історії Українського Центру авіаційної хіммотології і сертифікації авіаційних паливно-мастильних матеріалів («УЦАХ-СЕПРО»).

Наказом Держстандарту України № 132/101 від 04.05.1994 р. при Київському інституті інженерів цивільної авіації (КІІЦА) на базі кафедри хімії і паливно-мастильних матеріалів та науково-дослідних лабораторій факультету авіаційної наземної техніки (ФАНТ) було створено «УЦАХ-СЕПРО». Керівником центру був доктор технічних наук Віктор Петрович Бєлянський.

05.12.2005 р. наказом № 229/од було реорганізовано «УЦАХ-СЕПРО» в Український науково-дослідний та навчальний центр хіммотології і сертифікації ПММ і ТР (УкрНДНЦ хіммотології і сертифікації ПММ і ТР), до складу якого увійшли Орган сертифікації нафтопродуктів «УЦАХ-СЕПРО» та Випробувальний центр продукції «УЦАХ-СЕПРО».

Директором було призначено професора, доктора технічних наук Бойченка Сергія Валерійовича (раніше був керівником Випробувального Центру продукції «УЦАХ-СЕПРО», 1998–2005 рр.), науковим консультантом – керівником науково-технічного семінару – члена-кореспондента НАН України, професора, доктора технічних наук Аксьонова О. Ф.

У 2015 році в УкрНДНЦ хіммотології і сертифікації ПММ і ТР проведено реорганізацію з метою приведення рівня діяльності до сучасних світових і національних вимог у сфері освіти та науки із врахуванням тенденцій розвитку і досягнень хіммотології.