УкрНДНЦ
хіммотології і сертифікації ПММ і ТР

Український науково-дослідний та навчальний центр
хіммотології і сертифікації паливно-мастильних матеріалів і технічних рідин
RU EN

Політ в умовах нормативної турбулентності

Не зважаючи на науково-технічний прогрес і досягнення в авіації, розвиток авіації в Україні супроводжується загостренням протиріч в сфері авіапаливозабезпечення. Стан справ можна охарактеризувати майже як патовим. Сучасні проблеми, що постають перед службами ПММ та лабораторіями аеропортів, показують, що назріла необхідність глибокого переформатування нормативної бази щодо забезпечення заправлення, зберігання, транспортування, контролю якості авіаційних паливно-мастильних матеріалів, організації паливопостачання, забезпечення чистоти та кондиційності авіаційних палив та врешті-решт безпеки польотів в цілому. Діючі нормативні документи не актуалізовуються вже багато років поспіль, відповідно не відповідають сучасному рівню міжнародних вимог ICAO. Навіть самий сучасний документ, гармонізований з ICAO DOC 9977, технічний регламент на авіаційні палива, розроблений колективом НАУ, після відповідного подання до державних структур не упроваджується у практику.

З огляду на такий стан речей, УкрНДНЦ хіммотології і сертифікації ПММ і ТР разом з технічним комітетом ТК 26 «Експлуатація авіаційної техніки» та кафедрою екології традиційно продовжує політику інформування та відкритого обговорення проблем системи авіапаливозабезпечення та екологічної безпеки аеропртів.

24-25 березня 2016 р. УкрНДНЦ хіммотології і сертифікації ПММ і ТР було проведено семінар «Забезпечення якості авіаційного палива: політика згідно DOC 9977 «Керівництво щодо постачання цивільної авіації паливом для реактивних двигунів» для співробітників системи авіапаливозабезпечення. Під час семінару активно обговорювалися питання забезпечення чистоти та кондиційності авіаційних палив, сучасні вимоги ICAO до організації заправки літаків та системи контролю якості авіаційного палива.

Порушені питання та їх активне обговорення разом із представниками авіапідприємств вказують на те, що час ситуація майже критична. Необхідні нагальні зміни!

Спільна декларація учасників семінару свідчить про те, що галузь авіапаливозабезпечення вимагає радикального оновлення згідно міжнародних вимог і стандартів.

У добру путь!